• BIST 10990.5
  • Altın 2504.185
  • Dolar 32.2187
  • Euro 35.0263
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 20 °C
  • Tunceli 22 °C

Başkente çift körüklü 250 otobüs alınacak

Başkente çift körüklü 250 otobüs alınacak
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde, alımı yapılacak olan çift körüklü 250 adet yeni otobüs için EGO Genel Müdürlüğüne yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı son oturumunda, EGO Genel Müdürlüğü tarafından alınacak 250 adet otobüs için kaynak sağlanmasına ilişkin başkanlık yazısı okunarak, meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Kararla, EGO Genel Müdürlüğüne şehir içi yolcu taşıma, ulaşım hizmetleri ve ihtiyaç duyulan yolcu taşıma kapasitesinin artırılması ve hizmet sürelerinin kısaltılması için çift körüklü 250 adet otobüs alımı için yetki verildi.

Toplantıda ayrıca, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. etap kapsamında yer alan 25 metre genişliğindeki imar yolunda bulunan tesis sahipleriyle, birinci etap proje alanında uygun görülen daireler için sözleşme yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Böylece, söz konusu Kentsel Dönüşüm Projesinin birinci etabında hak sahiplerine tanınan haklar, ikinci etaptaki hak sahiplerine de tanınmış oldu.

ANKARA'NIN MÜZİĞİ BELİRLENİYOR

Ankara ile ilgili bir müzik çalışması yapılmasına ilişkin görüşülen gündem maddesi de meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Kararla, Ankara'ya ait her türlü müzik türlerinden beste ve güftelerin yaptırılması, bu konuda yaptırılacak eserlerin CD ve benzeri türlerle çoğaltılması, ücretsiz olarak dağıtılması böylece de Ankara'nın yurt içi ve yurt dışı tanıtımına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Yine Başkanlık yazısıyla gelen ve tüm üyelerin oy birliğiyle kabul edilen bir diğer karar da 2-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Büyük Ankara Festivali'nde, sivil toplum kuruluşlarına (STK) ve esnafa yer tahsisinin ücretsiz olarak yapılması konusu oldu.

Son oturumunda Ankara'nın sorunlarına ilişkin çözüm önerilerinin ele alındığı meclis toplantısında, Ankara dışındaki illerde yapılacak festivallere katkıda bulunulmasına ilişkin yazı da oy çokluğuyla kabul edildi. 

Komşu iller başta olmak üzere birçok ilin nüfusu kadar nüfusunun, Ankara'da yaşadığı belirtilen yazıda, Başkentte bulunan hemşehri dernek ve vakıflarındaki kişilerin yakınlaşması ve kaynaşması amacıyla çeşitli gece ve şenlikler düzenlendiği, bununla ilgili de destek talep ettikleri belirtildi.

Alınan kararla ilk mahalli seçimlere kadar geçerli olmak kaydıyla tüm benzeri etkinlerde Büyükşehir Belediyesinin imkanları ölçüsünde destek vermesi ve bu konuda da ilgili belediyelerle işbirliği protokolü yapılması için Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yetkili kılındı.

ULUS'TAKİ İŞ MERKEZLERİNİN CEPHE DÜZENLEMESİNE TEŞVİK

Ankara'daki en önemli ticaret merkezlerinden olan Rüzgarlı Sokak, Kazım Karabekir, İstanbul ve Çankırı Caddesi üzerinde bulunan binaların ve bağlantısı olan sokaklar üzerinde yer alan iş merkezlerinin dış cephe yenileme çalışmalarını kendi imkanlarıyla yaptıklarının belirtildiği bir başka rapordaki, 'bu bölgedeki binaların eskimiş olması ve çirkin görünümden arındırılmasının teşviki amacıyla belediyemiz birimlerince ilgili duyuruların yapılması, bu tadilatlardan teşvik amacıyla herhangi bir harç veya bedel alınmaması (resmi işlem harcı)' görüşü de oy çokluğuyla karara bağlandı.

Kaynak : haber7.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
123456
Tüm Hakları Saklıdır © 1971-2023 Dersim Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (428) 212 10 16 | Faks : 0 (428) 212 10 16 | Haber Scripti: CM Bilişim