• BIST 8026.27
  • Altın 1940.254
  • Dolar 28.9274
  • Euro 31.4713
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C
  • Tunceli 4 °C

FEDAŞ ELEKTRİK MÜDÜRÜ İLE KONUŞTUK

Fikri TAŞ

   ‘ELEKTRİK İDARESİNE HALKIN İSYANI’ başlıklı köşe yazımda Özelleştirilen yeni elektrik idaresi FEDAŞ’A yönelik halktan çokça aldığım şikâyetleri, köşemde dile getirmiştim. Çokça tepkilerin dile getirildiği yazım üzerine yeni FEDAŞ elektrik idaresinin il Müdürü Vedat ŞEKER Beyle bir araya gelerek yeni FEDAŞ’I konuştuk. Vedat Bey. Geçmiş yıllarda kamyon taşınmacılığında ünlenmiş. Pertek ve Tunceli Halkı tarafından tanınan, soyadı ŞEKER olan, sevilen, saygın bir ailenin üyesi imiş.
    Mütevazı, nezaketliydi. Yazımdan dolayı kızgın değildi. Aksine memnun gibiydi.’Yazınızla göremediklerimizi, eksiklerimizi gördük. bizi müşterilerimizle, halkla buluşturdunuz. Halk, Halkın istekleri bizim için önceliklidir. Çünkü Halk, elektrik tüketicileri bizim müşterilerimizdir. Deyim yerindeyse velinimetimizdirler. Onların uyarıları bizim eksikliklerimizi görmemizi, gidermemizi sağlayacak. Başarılarımızı artıracaktır.’Derken heyecanlı, içten samimiydi.
   Yeni kurulan bir kuruluş olarak eksiklerinin olacağını belirten Müdür,’Bunu hızla gidermenin yoğun çabası içinde olacağız. Deneyimli işin uzmanı TEDAŞ personelinin özelleşme sonucunda resmi Devlet kurumlarını seçmeleri bizi personel konusunda sıkıntıya soktu. Yeni aldığımız personelin uyum sürecinde ister istemez sıkıntılarımız, eksikliklerimiz oldu. Yazınız bunları görmemizi sağladı.’
   Arızaların, kısa zamanda giderilmesi, tesislerin bakımı, onarımı, için yeterli sayıda personel, araç aldıklarını, ilçelerdeki bakım onarım için 100 adet personel görevlendirdiklerini, görevlendirilen personelin teknik bilgisinin yanında, halkla, tüketicilerle ilişkilerinde yapıcı, yasalara, insan haklarına saygılı olmaları için gerekli eğitimden geçirildiklerini ifade eden FEDAŞ müdürü, ’Müşterilerimizin elektrik tüketimi ile ilgili sorunlarını, önerilerini şikâyetlerini, bize iletecek çağrı merkezimiz sürekli hizmette olacaktır.’Dedi. Kesintileri asgariye indirmek için, her türlü teknik çalışmaları sürdürdüklerini ifadeden Müdür,’eksikliklerimizden dolayı bir daha bizi size şikâyet edecek tüketicimiz çıkmayacaktır.’Derken kendinden emin inandırıcı bir duruşu vardı.
   Kullanılan elektriğin tespitini aylık yapacaklarını ifade eden FEDAŞ Müdürü, O sürenin altında sayaç tespitine izin vermeyeceklerini, ödemelerde yasal uyarıyı, süresini beklemeden elektriği kesim işlemini yapmayacaklarını, bütün işlem ve uygulamaları yasalara, yönetmeliklere, uygun yapacaklarını söyleyerek, Vatandaşın evini, işyerini karanlığa boğmayacaklarını ifade etti.
  Kapısının halka açık olduğunu söyleyen Müdür,’bütün gün görevimizin başında kapımız halka açıktır. Halkın taleplerini öncelikle yerine getirmeyi önemli görevimiz saydık. Uygulamada yanlışlarımızın eksikliklerimizin bize iletilmesi bizi sevindirecek, eksikliklerimizi gidermemizi sağlayacaktır. Çünkü biz yeniyiz. Her yeninin uygulamada eksiklikleri olduğu gibi, bizimde olacaktır. Dedi.
  Yazımızı okuyup, Vedat bey gibi duyarlılık gösteren AKSA (yeni fedaş) şirket Müdürü Neşet DEMİRBAŞ,TA çektiği faxsında,İl Müdürü Vedat Beyin açıklamalarını paylaşıp,özetleyerek,yaptığı açıklamasında,’ Müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekte olan, FIRAT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş,şirketimizin öncelikle hedefi, müşterilerimizin karşılaşabileceği problemleri anında çözmek olduğunu,kurdukları çağrı merkezi ile,abonelere, müşterilere bir telefon mesafesi kadar yakın olduklarını,müşteri ilişkilerinde uzman, eğitimli, güler yüzlü personelle,24 saat kesintisiz hizmet verecekleri,açıklamasını yapan şirket Müdürü,’ Faturalandırma, ödeme, kesme, bağlama gibi bütün işlemlerin, yönetmelikler çerçevesinde yapıldığını, yönetmeliğe uymanın kanuni bir zorunluluk olduğunu ifade ederek. Keyfi işlemlere izin vermeyeceklerini ifade etmiştir.
  Tunceli Elektrik idaresinin yetkili şirket Müdürü ile İl Müdürü, Halkın şikâyetlerini dikkate aldıklarını, bunları gidereceklerini, halkı, müşterilerini memnun edecek hizmetleri, gerçekleştirecekleri, açıklamalarını yaptılar.
  Duyarlılık gösteren her iki müdürün sahsında Yeni Elektrik İdaremize,
  Başarılar diliyoruz.
  
  
  
   
       
  
 
 

Bu yazı toplam 1357 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
123456
Tüm Hakları Saklıdır © 1971-2023 Dersim Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (428) 212 10 16 | Faks : 0 (428) 212 10 16 | Haber Scripti: CM Bilişim