• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 18 °C
  • Tunceli 20 °C

Bakanlık el sanatları için kursiyer alacak

Bakanlık el sanatları için kursiyer alacak
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğünce, El sanatlarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması kırsal alanda yaşayanların, meslek sahibi yapılması geleneksel Türk el sanatlarının gelecek nesillere aktarılması ve önemli

         Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğünce, El sanatlarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması kırsal alanda yaşayanların, meslek sahibi yapılması geleneksel Türk el sanatlarının gelecek nesillere aktarılması ve önemli birer ihraç maddesi olan el sanatları konusundaki üreticilerin günümüz şartlarına iç ve dış Pazar taleplerine uygun miktarda ve kalitede artırılması amacıyla, Bakanlığımıza bağlı Bilecik, Elazığ, Mersin(Silifke), Düzce, Kastamonu ve Sivas İllerinde bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüklerine 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı için kursiyer öğrenci alınacaktır.

         El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde Kilim-Halı Dokuma, Yöresel Bez Dokuma, Ahşap Oyma(Mobilyacılık),Taş İşleme(Mermer),Dikiş-Nakış, Konfeksiyon, Gümüş İşleme ve Restorasyon konularında 2 yıl ve 6 ay süreli parasız yatılı meslek eğitimi gerçekleştirilmekte olup, ayrıca kısa süreli gündüzlü meslek kursları açılacaktır.

 

EL SANATLARI EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNE ALINACAK KURSİYER ÖĞRENCİLERDE ARANACAK ŞARTLAR

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2- Yatılı Kursiyer öğrenciler için en az on dört, en çok yirmi; gündüzlü kursiyer öğrenciler için en az on dört, yaşında olmak,

3- Yatılı kursiyer öğrenciler için, taksirli suçlar ile kabahat nevinden olanlar hariç olmak üzere, ertelenmiş olsa dahi bir suçtan dolayı mahkûm olmamak,

4- Yatılı kursiyer öğrenciler için evli olmamak,

5- En az ilköğretim okulu mezunu olmak,

6- Herhangi bir Müdürlükte eğitim ve öğretimine devam ederken hiçbir Müdürlüğe kursiyer öğrenci olarak alınmama cezası almamış olmak,

7- Erkek kursiyer öğrenciler için, öğretim süresince askerlikle ilişkisi olmamak.
                                                                                               
KURSİYER ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRESİ
 

1-Uzun süreli kurslara kursiyer öğrenci alımı ilanı her yıl Haziran ayında başlar Eylül ayı sonuna kadar devam eder.

2-Uzun süreli kurslara ön kayıtlar Haziran ayında başlar Eylül ayının sonuna kadar devam eder. Kesin kayıtlar Ekim ayında başlar, Kasım ayının ilk haftası cuma günü mesai bitimine kadar devam eder.

3-Ön kayıt işlemleri doğrudan Müdürlük veya İnternet Üzerinden; kesin kayıtlar ise doğrudan Müdürlük tarafından yapılır.

4-Uzun süreli kurslara kesin kaydı yapılan kursiyer öğrencilerin bilgileri, Kasım ayının üçüncü haftası cuma günü mesai bitimine kadar, kısa süreli kurslara kesin kaydı yapılan kursiyer öğrencilerin bilgileri kursun başladığı gün Genel Müdürlüğe gönderilir.
 

KURSİYER ÖĞRENCİLERDEN KAYIT SIRASINDA İSTENECEK BELGELER

1- Kursiyer öğrencilerden kayıt sırasında aşağıdaki belgeler istenir.

    a) EK-2 deki örneğine uygun Kursiyer Öğrenci Başvuru ve Beyan formu,
    b) Öğrenim belgesi veya Müdürlükçe onaylı sureti,

    c) Son altı ay içinde çekilmiş dört adet 4,5 x6 ebadında renkli vesikalık fotoğraf.

2- Kayıt sırasında istenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin kayıtları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunamazlar.

3- Kursiyer öğrenciler eğitime devam ederken, Kursiyer Öğrenci Başvuru ve Beyan Formunda beyan ettikleri durumlarında değişiklik olması halinde buna ilişkin beyanı zamanında ibraz etmek zorundadırlar.
Söz konusu adı geçen eğitim kurslarına müracaat eden kursiyerlerin detaylı bilgi almak için İl Tarım Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerekiyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
123456
Tüm Hakları Saklıdır © 1971-2023 Dersim Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (428) 212 10 16 | Faks : 0 (428) 212 10 16 | Haber Scripti: CM Bilişim