(İHA) -
Vangölü Aktivistleri Derneği Bitlis Temsilciliği ve Adilcevaz Aydınlar beldesindeki vatandaşlar, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için kolları sıvadı. Vangölü Aktivistleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Bitlis Temsilcisi Orhan Emen, dernek üyeleri ve belde halkı tarafından temin edilen yiyecekleri yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine bıraktı.
Etkinlik hakkında gazetecilere açıklamada bulunan Vangölü Aktivistleri Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Emen, “Biz her yıl olduğu gibi bu senede yabani hayvanları düşünerek doğaya yem bırakıyoruz. Çünkü her canlı kutsaldır, bunların içinde en mağduru da hayvanlardır. İşte bakın kar yağmış ve hayvanlar yiyecek bulmaktan zorlanıyor. Bu hayvanları düşünmemiz lazım” dedi
Ünal Emen isimli aktivist ise her yıl Süphan Dağı’n eteklerine yem bıraktıklarını hatırlatarak, “Kış şartları çetin geçtiği için hayvanları düşünmeliyiz” diye konuştu.
Kenan Emen de, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktıklarını söyleyerek, “Biz her yıl kışın doğaya yem bırakıyoruz çünkü derneğimiz böyle konularda çok duyarlı. Bu sene de Süphan Dağı’nın yüksek rakımlarına yem bıraktık” ifadelerini kullandı.
Yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine yem bırakıldı
![Yaban hayvanları için Süphan Dağı eteklerine yem bırakıldı](https://www.dersim-haber.com/d/news/39303.jpg)
Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki Süphan Dağı eteklerine yoğun kar yağışının ardından yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yem bırakıldı.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON EKLENEN GALERİLER
Diğer Haberler
![3000 rakımlı Bağır Dağı’nda yaylacılık: İşimiz zor ama ekmek parası için çalışıyoruz](https://www.dersim-haber.com/d/news_t/41521.jpg)
![Şaroğlu: Alınan karar Tunceli açısından çok faydalı ve doğru, sevinçle karşılıyorum](https://www.dersim-haber.com/d/news_t/41440.jpg)
![Çekirgeler, karayolunu kapladı](https://www.dersim-haber.com/d/news_t/41174.jpg)
![Nazımiye’deki yangın, büyümeden söndürüldü](https://www.dersim-haber.com/d/news_t/41166.jpg)
Tüm Hakları Saklıdır © 1971-2023 Dersim Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 (428) 212 10 16 | Faks : 0 (428) 212 10 16 | Haber Scripti: CM Bilişim
Tel : 0 (428) 212 10 16 | Faks : 0 (428) 212 10 16 | Haber Scripti: CM Bilişim